UAB ŽIŪRA primena, kad apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu gali pasinaudoti kompensacija akinių lęšiams

Esame sudarę sutartį su Valstybine ligonių kasa prie SAM, todėl privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims apsilankius mūsų optikose dalis kainos arba visa akinių lęšių kaina gali būti kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

Akinių lęšiai gali būti kompensuojami ir vaikams, ir suaugusiems pacientams, jeigu gydytojas oftalmologas nustato, kad geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,5 regėjimo aštrumo vienetų. Nuo 2024 04 01 didžioji dalis akinių lęšių bazinės kainos, t. y. net 70 proc., yra kompensuojama visiems vaikams iki 7 metų, neatsižvelgiant į regėjimo aštrumą. Norint gauti iš PSDF kompensuojamuosius lęšius, pirmiausia reikia kreiptis į akių gydytoją, kuris išrašys siuntimą, o su šiuo siuntimu atvykite į mūsų optikas (mūsų optikose nuo 2024-07-01).

Vaikams pagal gydytojų siuntimą akinių lęšiai kompensuojami ne dažniau kaip kartą per metus, o suaugusiems pacientams – kartą per dvejus metus. Paprastųjų akinių lęšių (kurių laužiamoji galia yra mažesnė arba lygi 6.0 sferinėms dioptrijoms ir (arba) mažesnė arba lygi 2.0 cilindrinėms dioptrijoms) kompensuojamoji suma siekia 95 eurai, o sudėtingųjų akinių lęšių (kurių laužiamoji galia yra didesnė kaip 6.0 sferinės dioptrijos ir (arba) didesnė kaip 2.0 cilindrinės dioptrijos) – 148 eurai.